Anasayfa Hakkımızda Elektronik Bilgi Kaynakları Hizmetler İstek Formları Katalog Tarama İç Kontrol EN TR
Genel Bilgiler Misyon ve Vizyon Kütüphane Kulanım Kuralları Kütüphane Yönergesi Personel Birim Kütüphaneleri Süreli Yayınlar Yayın Bağışı Sanal Kütüphane Turu
Veri Tabanları Kampüs Dışı Erişim E-Dergiler E-Kitaplar E-Tezler Diğer E-Kaynaklar
Danışma Hizmeti Ödünç Verme Ödünç Takip ILL (Kütüphaneler Arası İşbirliği) Kablosuz İnternet Sıkça Sorulan Sorular
Kütüphaneler arası Ödünç Kitap İstek Formu Makale İstek Formu Kitap Sipariş Formu (SATIN ALMA) İstek ve Öneri Formu Tez İstek Formu
Görev Tanımları İş Akış Şeması Organizasyon Şeması
Kablosuz İnternet

KABLOSUZ İNTERNET BAĞLANTISI

Üniversitemiz yerleşkeleri içinde bulunan ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından işletilen kablosuz ağ hizmetlerinden yararlanabilmek için kullanıcı adı ve şifre girme zorunluluğu (802.1x yetkilendirme) uygulamasına geçilmiştir.  Bu uygulamanın başladığı kablosuz ağ cihazlarında KablosuzBilgilendirme , SelcukUnvKablosuz  ve Eduroam adında ağ yayınları yapılmaya başlanmıştır. 

KablosuzBilgilendirme adlı ağ yayını kullanıcıların SelcukUnvKablosuz adlı güvenli ağa nasıl bağlanacaklarına dair bilgi elde edebilmeleri için tasarlanmış bir ağdır. Bu ağa şifresiz bağlanarak dahil olan kullanıcılar sadece şu anda görüntülemekte olduğunuz web sayfasını görüntüleyebilir, güvenli kablosuz ağa bağlanabilmek ve interneti kullanabilmek için verilen yönergeleri okuyabilirler. 

SelcukUnvKablosuz adlı ağ personel ve öğrencilerimizin kendi şifreleri ile bağlanacakları ve internete erişimin olduğu güvenli bir ağdır. 

eduroam adlı ağ Üniversitemizin de dahil olduğu ve üye kurumlar arasında ağ kullanıcılarının kolaylıkla geciş yapabildiği EDUROAM projesinin ürünü olan ve internete erişimin olduğu güvenli bir ağdır. (Daha ayrıntılı bilgi için  Eduroam Türkiye web sitesini  ziyaret edebilirsiniz) 

Kullanıcıların SelcukUnvKablosuz ve eduroam adlı ağlara bağlanabilmeleri için aşağıdaki yönergeleri takip etmeleri gerekmektedir: 

Windows 8 Kullanıcıları  

Windows XP / Vista / 7 Kullanıcıları  

Ubuntu 11.10 ve Fedora 15 Kullanıcıları  

Pardus 2011 Kullanıcıları  

OpenSuse 11.4 Kullanıcıları  

Symbian İşletim Sistemli Telefonlar  

Android İşletim Sistemli Telefonlar/Cihazlar  

Apple iPhone - iPod - iPod touch - iPad Marka Telefonlar/Cihazlar  

Apple Mac OS X Kullanıcıları  

- Blackberry marka telefonlar EAP-TTLS-PAP üçlüsünü desteklemedikleri için kablosuz ağa (SelcukUnvKablosuz, eduroam) bağlanamamaktadırlar. 

- Windows Phone' lar EAP-TTLS-PAP üçlüsünü desteklemedikleri için kablosuz ağa (SelcukUnvKablosuz, eduroam) bağlanamamaktadırlar.

Selçuk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Alaeddin Keykubat Yerleşkesi Selçuklu-Konya / TÜRKİYE
Tel:0 (332) 2232419 - Fax: 0 (332) 2410485
kutuphane@selcuk.edu.tr